Infolinia: 796 997 028

Dodano produkt do koszyka

Diklofenak Omega Pharma 10 mg/g, żel przeciwbólowy 100g

Diklofenak Omega Pharma 10 mg/g, żel przeciwbólowy 100g

16.90 zł 14.90

Producent: PERRIGO

Koszty dostawy:
  • Kurier InPost 10.90 zł brutto
  • Kurier DPD 12.90 zł brutto
  • Kurier InPost Pobranie 14.90 zł brutto
  • Kurier DPD Pobranie 15.90 zł brutto
  • Odbiór osobisty 0.00 zł brutto
Dostępność:
Zapytaj o produkt: 796 997 028

Opis

Opis produktu

Diklofenak Perrigo, 10 mg/ g, żel, 100 g

 

Diklofenak Perrigo działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Substancja czynna leku - diklofenak - należy do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże, Diklofenak Perrigo wykazuje również działanie kojące i chłodzące. 

Wskazania

Lek stosuje się miejscowo na skórę:

  • w pourazowych stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych w skutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń),
  • w bólach pleców,
  • w ograniczonych stanach zapalnych tkanek miękkich (takich, jak zapalenie ścięgien, czy łokieć tenisisty),
  • w ograniczonych i łagodnych postaciach zapalenia stawów.
  • Skład

    1 g żelu zawiera:

    • substancję czynną: diklofenak sodowy 10 mg,
    • pozostałe składniki leku to karbomer, makrogolu eter cetostearylowy, dietyloamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła, olejek lawendowy, olejek cytrynowy, kokozylokaprylokapronian, woda oczyszczona.

    Działanie

    Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe. 

    Dawkowanie

    Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: stosować miejscowo na skórę, 3 do 4 razy na dobę, delikatnie wcierając.

    Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo: 2 g do 4 g (ilość żelu wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) wystarcza do leczenia powierzchni około 400cm2 do 800 cm2. Po zastosowaniu leku, należy dokładnie zamknąć tubę i umyć ręce, chyba że to właśnie dłonie są miejscem leczonym.

    Przeciwwskazania

    • Uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek ze składników leku.
    • Jeśli u pacjenta występowały w przeszłości ataki astmy (duszność), pokrzywka, czy też katar po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprofenu).
    • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
    • Nie stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży. 

Stan produktu: nowy

Opinie, recenzje, testy:

Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Twoja opinia

Ocena:
  • Wszystkie pola są wymagane
Zapytaj o produkt

Produkty podobne

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.